Jesteś tutaj: Program ERASMUS+ w roku akademickim 2018/2019

Program ERASMUS+ w roku akademickim 2018/2019

Nabór kandydatów na studia (SMS) trwa do od 19 marca do  20 kwietnia 2018 r. Ogłoszenie wyników nastąpi po dniu 29 kwietnia. Każda z osób biorących udział w kwalifikacji zostanie poinformowana o wynikach mailowo.

Rekrutacja na praktyki (SMP) ma charakter ciągły i trwa do wyczerpania środków. Potwierdzeniem zakwalifikowania studenta przez jednostkę jest przekazanie przez zakwalifikowanego studenta do Działu Współpracy z Zagranicą kserokopii, skanu lub wydruku skanu indywidualnego programu praktyki, czyli porozumienia o programie praktyki (learning agreement for traineeship) zatwierdzonego przez daną jednostkę, czyli podpisanego przez koordynatora danej jednostki i jej dziekana (dyrektora jednostki równorzędnej) lub upoważnionego prodziekana (zastępcę dyrektora). W ciągu 14 dni od złożenia zatwierdzonego programu praktyki student jest zobowiązany przedstawić indywidualny program praktyki, czyli porozumienie o programie praktyki (learning agreement for traineeship) zatwierdzony i podpisany przez zagraniczną instytucję partnerską, w której praktyka ma być realizowana (dopuszczalny jest skan). W przypadku, gdy termin ten nie zostanie dotrzymany, zakwalifikowanie przez jednostkę może zostać anulowane.)

Formularz aplikacyjny

Formularz aplikacyjny na studia (SMS) wypełniany jest online. Osoby zainteresowane wyjazdem na studia lub praktyki w roku akademicki 2018/2019 zobowiązane są złożyć dokumenty w nieprzekraczalnym terminie: do godziny 8:00, 20 kwietnia 2018 roku. Podpisaną teczkę z dokumentami należy złożyć w pokoju F/0/09 (Instytut Fizyki, ŚMCEBI, Chorzów). Lista wymaganych dokumentów zawiera:

• Formularz aplikacyjny on-line (na stronie erasmus.us.edu.pl), który należy wypełnić elektronicznie, wydrukować i podpisać,
  • krótkie (do 200 słów) uzasadnienie celowości wyjazdu na studia zagraniczne,
  • opinię opiekuna naukowego lub promotora pracy,
  • średnią ocen za cały okres studiów lub w przypadku studentów pierwszego roku, średnią z ostatniego semestru.