Konkurs otwarty na stanowisko adiunkta naukowego w Zakładzie Fizyki Jądrowej i Jej Zastosowań Instytutu Fizyki UŚ

Dziekan Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego
w Katowicach
ogłasza
konkurs otwarty na stanowisko adiunkta naukowego w
Zakładzie Fizyki Jądrowej i Jej Zastosowań
Instytutu Fizyki
w zakresie niskoenergetycznych reakcji jądrowych oraz ilościowego oznaczania ich produktów

Do konkursu mogą przystąpić osoby o nienagannej postawie etycznej, spełniające warunki określone w art. 109 ust. 1 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. Nr 164, poz. 1365 ze zm.) oraz niżej wymienione wymagania kwalifikacyjne.

Wymagania kwalifikacyjne:

1. Posiadanie stopnia naukowego doktora nauk fizycznych.
  2. Posiadanie odpowiedniego dorobku naukowego w zakresie fizyki reakcji jądrowych przy niskich energiach, metodach oznaczania produktów reakcji jądrowych oraz doświadczenie w analizie wyników pomiarów.
  3. Czynny udział w życiu naukowym, przejawiający się zwłaszcza w wystąpieniach na konferencjach oraz publikacjach naukowych.
  4. Pozytywna opinia bezpośredniego przełożonego lub promotora pracy doktorskiej o kwalifikacjach i predyspozycjach do pracy naukowej.
  5. Udokumentowana współpraca z innymi ośrodkami badawczymi.

1. Wniosek o zatrudnienie / zgłoszenie do konkursu.
  2. CV wraz z informacją o dotychczasowym przebiegu zatrudnienia.
  3. Kwestionariusz osobowy.
  4. Kopie dyplomów: mgr, licencjat, dr.
  5. Spis publikacji.
  6. Informacje o udziale w konferencjach i sympozjach naukowych, informacje o działalności organizacyjnej.
  7. Kopie innych dokumentów potwierdzających posiadanie wymaganych kwalifikacji.

Informacja:

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w okresie nie dłuższym niż dwa miesiące od daty ogłoszenia konkursu. Kandydata wyłonionego w postępowaniu konkursowym zatrudnia rektor, na wniosek dziekana wydziału, po zasięgnięciu opinii rady wydziału. Zatrudnienie może nastąpić w ramach projektu badawczego BSUIN (Baltic Sea Underground Innovation Network, Interreg Baltic Sea Region, European Territorial Cooperation) na czas określony 36 miesięcy.
  Kandydaci przystępujący do konkursu proszeni są o złożenie w/wym. dokumentów w Sekretariacie Instytutu Fizyki,(nr pok. 160), ul. Uniwersytecka 4, 40-007 Katowice do dnia 6.10.2017r.

Dziekan Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii

prof. zw. dr hab. Karol Kołodziej