Konkurs na stanowisko doktoranta (1 stanowisko) w projekcie badawczym NCN-OPUS

Kierownik projektu prof. dr hab. Jacek Szade ogłasza konkurs na stanowisko doktoranta (1 stanowisko) w projekcie badawczym NCN-OPUSKompleksowa fizyko-chemiczna charakteryzacja oraz badanie unikalnych zjawisk występujących na złączach izolatora topologicznego z metalem wytworzonych w postaci wielowarstwowych heterostruktur technikπą termicznego osadzania par

Wymagania:

• Posiadanie tytułu magistra fizyki, uzyskanego nie później niż przed 5-ciu laty,
• Uczestnictwo w studiach doktoranckich fizyki w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego,
• Duże doświadczenie w dziedzinie fizyki ciała stałego, zwłaszcza fizyki powierzchni,
• Dobra znajomość języka angielskiego,
• Dobry wynik w rozmowie kwalifikacyjnej,
• Dodatkowe atuty: znajomość technik badawczych: MBE (Molecular Beam Epitaxy), XPS (X-ray Photoelectron Spectroscopy), AFM (Atomic Force Microscopy),
• Wysoko cenione są samodzielność, sumienność i umiejętność pracy zespołowej.

Opis zadań:

• Otrzymywanie i charakteryzacja układów wielowarstwowych zawierających izolator topologiczny Bi2Te3 oraz wybrane metale ziem rzadkich i metale przejściowe metodą termicznego osadzania par.
  • Analiza danych z pomiarów eksperymentalnych
  • Współudział w pisaniu i redakcji artykułów naukowych.
  • Okresowe sprawozdawanie postępów prac

Typ konkursu NCN: OPUS – ST5
Termin składania ofert: 25 kwiecień 2017, 00:00
Forma składania ofert: dowolnie, preferowana poczta elektroniczna

Warunki zatrudnienia:

• Stypendium naukowe w wysokości 2500 zł miesięcznie zostanie przyznane wstępnie na okres 12 miesięcy i po pozytywnej ocenie pracy stypendium będzie przedłużone na kolejne 21 miesięcy.
  • Rozpoczęcie maj 2017 r.

• List motywacyjny do kierownika projektu wraz z klauzulą: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych, Dz. U. Nr 133, poz. 883 z późn. zm.).”
  • Życiorys.
  • Kopia dyplomu.
  • Odpis indeksu.
  • Dodatkowe informacje: spis publikacji, osiągnięcia naukowe, staże, konferencje….
  • Rekomendacja opiekuna pracy magisterskiej.

Kandydaci przystępujący do konkursu mogą złożyć dokumenty w sekretariacie Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych, ul. Pułku Piechoty 1a, 41-500 Chorzów, pokój P/01/15.
Osoba do kontaktu: prof. dr hab. Jacek Szade, Instytut Fizyki, Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych, ul. Pułku Piechoty 1a, 41-500 Chorzów, pokój E/0/11, e-mail.: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zastrzegamy sobie prawo przeprowadzenia rozmowy z wybranymi kandydatami (o miejscu i czasie rozmowy kandydaci zostaną poinformowani drogą elektroniczną).