XI Krajowe Sympozjum Użytkowników Promieniowania Synchrotronowego w ŚMCEBI w Chorzowie

9KSUPS  W dniach 1-4 września 2015 roku Polskie Towarzystwo Promieniowana Synchrotronowego wraz z Uniwersytetem Śląskim organizuje XI Krajowe Sympozjum Użytkowników Promieniowania Synchrotronowego, które odbędzie się w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie.

Krajowe Sympozjum Użytkowników Promieniowania Synchrotronowego (KSUPS) to odbywający się w dwuletnim cyklu przegląd aktualnych osiągnięć naukowych, technologicznych oraz trendów rozwojowych z zakresu badań wykorzystujących promieniowanie synchrotronowe. Wobec faktu bliskiego oddania do użytku polskiego synchrotronu SOLARIS w Krakowie tegoroczna konferencja zyskuje dodatkowe znaczenie.

Program sympozjum KSUPS obejmuje wykłady specjalne, sesje referatowe, sesję plakatową a także wycieczkę do Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS w Krakowie, gdzie odbędzie się sesja poświęcona liniom badawczym w SOLARIS.

Patronat honorowy nad konferencją objęli:

JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego
prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś

Dziekan Wydziału
prof. zw. dr hab. Alicja Ratuszna

Dyrektor Instytutu Fizyki
prof. zw. dr hab. Andrzej Ślebarski

Dyrektor ŚMCEBI
prof. dr hab. Andrzej Burian

Wicemarszałek Województwa Śląskiego
mgr Aleksandra Skowronek

Prezydent miasta Chorzowa
mgr inż. Andrzej Kotala

Prezydent miasta Zabrza
mgr Małgorzata Mańka-Szulik

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się informacjami o konferencji dostępnymi na stronie internetowej http://www.ksups.us.edu.pl.

Folder (PDF)