Drugie zebranie Środowiskowego Seminarium Informatyki

Serdecznie zapraszamy na drugie zebranie Środowiskowego Seminarium Informatyki, na którym mgr inż. Konrad Jałowiecki oraz prof. dr hab. Jerzy Dajka z Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego przedstawią referat pt.
"Kwantowe wyżarzanie problemów optymalizacyjnych - głównie, choć nie tylko".

Poniedziałek 14 maja, godzina 12.15,
Wydział Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej, ul. Kaszubska 23, Gliwice,
Sala 210 A (Sala Rady Wydziału) - należy wjechać windą (lub wejść schodami) na 3 piętro, skierować się w lewo, przejść przez łącznik i zejść schodami.

Streszczenie:
1. Adiabatyczne obliczenia kwantowe na dwu-bitowym przykładzie.
2. Konfiguracja szkła spinowego jako rozwiązanie problemu optymalizacji: model Isinga i wyżarzanie rozwiązań.
3. Kwantowy wyżarzacz D-wave.
4. Kilka problemów, które można wyrazić modelem Isinga: od Karpa przez Hopfielda po zwijanie białek.
5. Kilka problemów do rozwiązania - zaproszenie do wspólnej zabawy.