Jesteś tutaj: Nauczanie przez dociekanie i eksperymentowanie, czyli jak działają Kluby Młodych Odkrywców - Konferencja dla Nauczycieli

logotypy cz

Szanowni Państwo,

Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego i Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych (SMCEBI) zapraszają nauczycieli przedmiotów ścisłych i przyrodniczych na konferencję naukowo-dydaktyczną:

„Nauczanie przez dociekanie i eksperymentowanie, czyli jak działają Kluby Młodych Odkrywców (KMO)”.

Konferencja odbędzie się dnia 18 kwietnia 2018 w godzinach od 10:00 do 15:00 w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie (ul. 75 Pułku Piechoty 1a). Partnerem wydarzenia jest Centrum Nauki Kopernik - koordynator programu Klubu Młodego Odkrywcy w Polsce.

Celem spotkania będzie przybliżenie programu KMO nauczycielom z woj. śląskiego, prezentacja sieci klubów działających na naszym terenie, integracja środowiska oraz wymiana doświadczeń między nauczycielami. Uczestnicy konferencji będą mogli wziąć udział w wykładach dotyczących nauczania przez odkrywanie oraz warsztatach wykorzystujących założenia KMO tj. prowadzenia projektów badawczych czy umiejętności konstruktorskie oraz pokazujące możliwości współpracy np. w ramach programu ESERO.

Udział w konferencji jest bezpłatny, a uczestnicy otrzymają zaświadczenia udziału.

Szczegółowe informacje z załącznikach:
Plan konferencji
Opisy działań