Jesteś tutaj: Konkurs na stanowisko doktoranta (1 stanowisko) w projekcie badawczym NCN-SONATA BIS 5

Kierownik projektu dr hab. Kamil Kamiński ogłasza konkurs na stanowisko doktoranta (2 pozycje) do realizacji projektu badawczego: "Wpływ wysokiego ciśnienia oraz ograniczenia przestrzennego na reakcję polimeryzacji i izomeryzacji. W kierunku lepszej kontroli nad kinetyką procesu".

Nazwa jednostki realizującej projekt/miejsce pracy: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii, Instytut Fizyki, Zakład Biofizyki i Fizyki Molekularnej.

Rozpoczęcie rekrutacji: 15.09.2017 r.

Zakończenie rekrutacji: 25.09.2017 r.

Typ projektu: SONATA BIS 5 (ST 4)

Okres finansowania z projektu: 48 miesiące, początek zatrudnienia – październik-listopad 2017 r.

Warunki zatrudnienia: kandydat zostanie wyłoniony na podstawie konkursu. Na wniosek Kierownika Projektu zostanie on zatrudniony przez Uniwersytet Śląski. Podczas trwania projektu stypendium będzie wynosiło: 2000 zł/m-c.

Procedura naboru: przeprowadzana będzie zgodnie z zasadami regulaminu przyznawania stypendiów naukowych dla młodych naukowców w projektach badawczych, finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki.

Wymagania kwalifikacyjne:

1. Posiadanie stopnia naukowego magistra w dyscyplinie fizyka, fizyka medyczne, fizyka techniczna, chemia, biochemia, biofizyka, elektrotechnika lub pokrewne.
  2. Doświadczenie w wykorzystaniu metod spektroskopowych do monitorowania przebiegu reakcji chemicznych.
  3. Synteza organiczna ze szczególnym uwzględnieniem syntezy materiałów polimerowych.
  4. Mile widziane posiadanie dorobku naukowego z zakresu wyżej podanych dyscyplin naukowych.
  5. Bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

1. CV.
  2. List motywacyjny.
  3. Kwestionariusz osobowy.
  4. Kopia dyplomu mgr.
  5. Udokumentowanie osiągnięć naukowych (publikacje, wystąpienia konferencyjne), wyróżnień wynikających z prowadzenia badań naukowych, stypendiów, nagród, warsztatów, szkoleń.
  6. Opinia opiekuna naukowego lub promotora pracy magisterskiej.

Dokumenty proszę przesyłać na adres mailowy kierownika projektu dr hab. Kamila Kamińskiego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w postaci plików PDF. W tytule prosimy o wpisanie: Konkurs na doktoranta oraz umieszczenie następującej treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w zgłoszeniu dla potrzeb rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych. (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).